Eski Nişanlı Simone, Beyaz Saray’ı Uyardı: Çok Skandal Oraya Çıkacak

Geçtiğimiz yıl FBI’ya yalan söylemesiyle gündeme gelen, ABD Başkanı Donald Trump’ın eski dış politika danışmanı George Papadopoulos’un nişanlısı, halkın henüz bilmediği çok şey olduğunu söyledi.

Simona Mangiante, Washington Post‘a “Daha çok şeyler ortaya çıkacak” dedi. Mangisnte, ABD’deki skandalların ortaya çıkmasında önemli rolü olmuştu…

Genç kadın daha fazla detay vermek istemedi. Ancak “Papadopoulos, Rusya skandalının John Dean‘i olarak hatırlanacak” dedi.

Dean, Watergate skandalı sırasında Richard Nixon‘ın Beyaz Saray danışmanıydı ve skandalın sonunda savcılarla işbirliği yaptı.

Papadopoulos, 2016’da  Trump’un seçim kampanyasında, dış politika danışmanı olarak görev yaptı. Daha sonra, Robert Mueller‘in soruşturmasında  işbirliği yaptığı ortaya çıkınca Trump, onun yalancı olduğunu ve sadece kendisi için düşük profilli bir gönüllü olarak şalıştığını söyledi ve sonrada görevine son verdi.

Buna ek olarak, eski Kumpanya danışmanı Michael Caputo, CNN’ye Papadopulos’un “kampanyayla hiçbir ilgisi olmayan” sadece bir “kahve çocuğu”  olduğunu söylemişti.


13 Comments