Yağmura Rağmen Serena Williams Şampiyon Oldu

serena-williams-angry-Avustralya’nın Melbourne kentinde düzenlenen turnuvanın 13. gününde tek kadınlar finalinde 33 yaşındaki ABD’li tenisçi Serena Williams ile 27 yaşındaki Rus sporcu Maria Şarapova ile karşılaştı.

Karşılaşmaya iyi başlayan Williams, henüz ilk oyunda Sharapova’nın servisini kırarak avantajı ele geçirdi. Setin 6. oyununa Williams’ın 3-2 üstünlüğüyle davam edilirken, yoğun yağmur nedeniyle mücadeleye bir süre ara verildi. Molanın ardından sert servislerinden bulduğu sayılarla bir kez daha Rus tenisçinin servisini kıran Williams, üstün performansını sürdürerek, 47 dakika süren ilk seti 6-3 aldı.

TIE-BREAK’TE NOKTAYI KOYDU
Williams, backhand vuruşlarıyla sayılar bularak ikinci sete başlarken, Şarapova etkili servisleriyle rakibine karşılık verdi. İki tenisçinin de birbirinin servisini kırmakta zorlandığı, başa baş geçen set, 6-6’lık beraberliğin ardından tie break’e gitti. Oyunun bu bölümünde güçlü servisleriyle rakibine üstünlüğünü kabul ettiren ve 7-5 kazanan Williams şampiyonluğa uzandı.

19. GRAND SLAM KUPASINI EVİNE GÖTÜRDÜ
Bu galibiyetiyle kariyerindeki 19. grand slam şampiyonluğuna ulaşmış olan Williams, Avustralya Açık’tan ise 2003, 2005, 2007, 2009 ve 2010’un ardından 6. kez zaferle ayrılarak önemli bir başarıya imza attı.

2004’TEN BERİ YENEMİYOR
Kariyerinde 5 grand slam şampiyonluğu bulunan Şarapova ise 2004 yılından bu yana mağlup etmeyi başaramadığı Williams karşısında bir kez daha kaybetti. Rus tenisçi, Avustralya Açık’ta 2008’de şampiyonluğa ulaşmıştı.

FİNALDE DJOKOVİC- MURRAY KARŞILAŞMASI
Turnuvanın son gününde (pazar) dünya 1 numarası Sırp raket Novak Djokovic ile İskoç 6 numaralı seribaşı Andy Murray tek erkekler finalinde karşı karşıya gelecek.

 

 

55 Comments