Babylon Çinli İnternet Şirketiyle Ortak Oldu

Babylon, Çin’deki tıbbi sağlık değerlendirmeleri ve tedavi önerilerinin sunulmasına yardımcı olmak için bir Çinli İnternet şirketi ile ortaklık kurdu.

NHS’nin GP’sini eldeki hizmete veren Londra merkezli Babylon, yapay zeka (AI) teknolojisini Tencent’in WeChat sosyal mesajlaşma platformuna sunuyor.

WeChat kullanıcıları tahlil sonuçlarını  Babilon’un uygulamasıyla sağlık kuruluşuna  iletebiliyorlar.

Babil’in yapay zekası, bu girdileri temel alan bir kişisel değerlendirmeyi analiz edebiliyor ve oluşturabiliyor; ayrıca, kullanıcının sistemi daha iyi anlamasını isteyip istemediğine dair tavsiyelerde bulunuyor.

Babylon Sağlık CEO’su Dr. Ali Parsa, “Tencent her zaman Çin halkının yaşamını geliştirmek için çaba sarf ediyor. Bu, Babylon’un Çin’deki kaliteli dijital sağlık hizmeti sunmak için Çin’deki teknoloji devlerinden biri ile birlikte çalışması için yapılan bir ortaklık.” Dedi. ”

Babylon, metin veya görüntülü mesajlaşma yoluyla GP’ler ile çevrimiçi sanal konsültasyonlar sunan özel bir dijital sağlık şirketi.

Mart 2017’de Babylon’un uygulaması, NHS’nin uygulamasının kütüphanesinde ilk sırada yer aldığını bilirtilsi..

Bununla birlikte, o zaman ortadan kalkmasının ardındaki neden olarak beta testi gerekçe göstererek NHS İngiltere ile kaldırıldı.

Şirket NHS GP  servisiyle hastaların randevu almasını ve   doktorlardan ücretsiz olarak danışma hizmeti alabiliyor.

 


				           				           								

67 Comments