“Bizim Aile” İstanbul Şehir Tiyatroları’nda

Haber: Hülya Karahan

Sadık Şendil‘in ölümsüz eseri “Bizim Aile” Sinem Bayraktar‘ın uyarlamasıyla İstanbul Şehir Tiyatroları sahnelerine taşındı. Sevgi, saygı, birlik ve beraberlik duygularıyla bezenen bu müzikli oyun emeğin ve sevginin gücünü gösterirken aile sıcaklığında bir yolculuğa çıkıyor. “Bizim Aile” bu hafta Harbiye Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda seyirciyle buluştu. 

Daha önce sinemaya da beyaz perdede yer alan, Sadık Şendilin ünlü eseri “Bizim Aile’de, Adile Naşit, Münir Özkul, Şener Şen, Tarık Akan, Ayşen Gruda gibi efsane oyuncular rol almıştı.

“Bizim Aile”de bütün diğer oyuncular gibi olağanüstü bir performans sergileyen, Esra Ülger ve Tarık Köksal istanbulpost.com.tr ye rollerine nasıl hazırlandıklarını anlattılar.

OYUNCULAR: CİHAT FARUK SEVİNDİK , ERCAN DEMİRHAN , ESRA ÜLGER , FUNDA POSTACI KIPÇAK , GÜLSÜN ODABAŞ , HAMİT ERENTÜRK , MEHMET SONER DİNÇ , MÜGE ÇİÇEK TÜRKOĞLU , NEVZAT ÇANKARA , ONUR DEMİRCAN , PINAR DEMİRAL , SERKAN BACAK , TANKUT YILDIZ , TARIK KÖKSAL , TEVFİK ŞAHİN , YALÇIN AVŞAR , YİĞİT ALİ USLU , ZEKİ YILDIRIM , ZÜLEYHA KARYAĞDI

YAZAN: SADIK ŞENDİL
YÖNETMEN: AZİZ SARVAN
DRAMATURG : HATİCE YURTDURU
OYUNLAŞTIRAN-ŞARKI SÖZLERİ :SİNEM BAYRAKTAR
MÜZİK:MERTOL ŞALT
SAHNE TASARIMI: AYHAN DOĞAN
KOSTÜM TASARIMI: AYŞEN AKTENGİZ
KOREOGRAFİ:ÖZGE MİDİLLİ
EFEKT TASARIMI: GÖKHAN SUNA
IŞIK TASARIMI: MURAT İŞÇİ
YARDIMCI YÖNETMEN: SELÇUK YÜKSEL
YÖNETMEN YARDIMCILARI:MELİSA DEMİRHAN, ELİF ÖZCAN, ADA ALİZE ERTEM, BERK SAMUR
SÜRE:135 dk. / İki Perde