Hollywood “Korsanlar”a Karşı Kripto Para Kullanacak

Hollywood film dağıtmak için kripto paralı teknolojiie kullanacak, buda korsanlık için sonun başlangıcı olarak değerlendiriliyor.

Dünyanın en gelişmiş blok taşıtı olan Qtum’da çalışan eşler arası video ağı uygulaması Vevue aracılığıyla dağıtılan talihsiz bir hacker hakkında romantik bir komedi.

(“An Evergreen Christmas”), 35 mm filmle çekilen ABD yapımı  Picture Co. firmasının yapımcılığında Jeremy Culver yazdı ve yönetti.

Film, Haziran ayında ABD ve dünya sinemalarında  ilk kez gösterime girecek ve cryptocurrency (sanal para) kullanılarak satın alınabilecek.

Culver yaptığı açıklamada, “Dünyanın dört bir yanındaki sinema tutkunlarına blok zincirini bir sinema filmi dağıtım kanalına dönüştürerek eğlence deneyimlerini yaşamaları için yepyeni bir yol sunmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

“Bu sektör için bir ilk olsa da, içeriğin paylaşıldığı ve tüketildiği yoldaki bir değişikliği işaret edeceğini umuyoruz.”

Teknoloji, alıcıları ve satıcıları tanımlayan benzersiz saydam alfanumerik dizeleri kamuya açık olarak kaydederek, daha şeffaf ve güvenli karşılıklı ödeme sistemlerine olanak tanıyor.

Blockchain teknolojisi, 2009 yılında lider kripto para birimi, bitcoin için bir kasa defteri olarak başladı ve gıda güvenliği, finans ve deniz taşımacılığında zaten kullanılıyor.

Culver’e göre avantajları arasında fikri mülkiyet haklarının değişmez kanıtı, şeffaf telif hakkı ödemeleri ve  tüm blockchain verileri çoğaltmaya karşı dirençli olduğu için  filmlerin artık “korsanın olmadığı” bir gelecek.

41 Comments