Netflix’in Abone Büyümesi Ve Geliri Düştü

Netflix bu hafta başında beklenenden daha zayıf ikinci çeyrek abone sayılarını ve gelirlerini yayınladı.

Netflix‘in hisseleri NFLX,% -5,24’lük payalanmasında% 12 daha düşük işlem görüyor Los Gatos‘tan sonra, Calif merkezli şirket, ikinci çeyrekte 5.15 milyon akıcı kullanıcı eklediğini açıkladı ve şirketin Nisan ayında sağladığı 6.2 milyon tahminden önemli bir düşüş yaşadı . Şirket, 4,47 milyon uluslararası abone ve 670 bin yurt içi aboneyi, 5,9 milyon ve 1,2 milyon Nisan ayı tahminlerini kaçırdı.

Şirket 384 milyon dolar ve 85 sent hisse karını, bir yıl önce aynı çeyrekte hisse başına 79 sent ve 66 sent ve 15 sent olan FactSet konsensüsüne kattı. Gelir, bir önceki yıla göre 2.79 milyar dolardan ‘dan 3.91 milyar dolara yükseldi ve 3,94 milyar dolarlok ‘lık FactSet konsensüsünün hemen altında kaldı.

Netflix, hissedarlara gönderdiği bir mektupta, şirketin “güçlü ama yıldız olmayan” bir çeyreğe sahip olduğunu belirterek, şirketin hem yerel hem de global net abone eklemeleri “aşırı tahmin” ettiğini ve “edinme büyümesinin tahmin ettiğimizden daha düşük olduğunu” kabul ettiğini söyledi.

“Yaklaşık iki yıl önce 2016’da Q2 eksikliğinin bu filmini gördük açıklama yaptık, bundan sonra da yapmaya devam ettik” dedi.

GBH Insights analisti Daniel Ives, bunun bir çeyrek kayma mı yoksa daha endişeli bir şeyin işaretleri mi olduğu sorusunu sordu.

Ives “Şirketin Eylül ayı için muhafazakar rehberliğine rağmen, önümüzdeki birkaç çeyrekte kanama olmaması gereken dörtte bir sorun olduğunu düşünüyorum. Özellikle teknolojilerden, Apple’dan Amazon’a ve Netflix’e kadar, uber büyüme öykülerinde, çok yakın vadede beyaz boğumlu dönemler söz konusu.” Dedi.

1 Comment