Seks Turizminin Merkezi 11 Ülke

Danimarka
Seks Danimarka’da çok doğal bir şeydir, bu yüzden insanlar orada  böyle bir şey için utanmazlar. Serbest seks her zaman olağan, Kopenhag’ın başkenti dünyanın en hızlı büyüyen seks turizm merkezlerinden ve dünyanın en iyi seks turizmi şehirlerinden biri.  Bazı bölgelerde açılan seks oyuncakları satan dükkanlar ve seks işçilerinin heyecan verici koşullarda sergilendiği genelevler İskandinav ülkesinde çok olağan bir hale geldi.

via GIPHY

İtalya
İtalya, binlerce yıldır var olan tarih ve kültürel değerlere sahip en zengin ülkelerden biri. Bununla birlikte, yeşil bir kültür mutlaka toplumun ahlakına tercüman olmaz. Volkanik patlamadan sonra Pompeii’nin yıkımından bir gün önce dünya haritasındaki antik seks kentini, 2011 yılında İtalya’nın üst sınıf fahişelerine üye olmayı seven eski İtalyan Başbakanı Silvio Berlusconi’nin seks skandalıylarıyla çalkalandı . Seks endüstrisi ile eş anlamlı ve cazibe dolu. Yukarıdaki gerçeklerle birlikte, İtalya fahişelik faaliyetleri için yasal ülkelerden biri ve dünyadaki ünlü seks turizmi ülkelerinden de biri haline geldi.

via GIPHY

Almanya
Ortalama 10.000 kadından 49 seks işçisi Almanya’nın fuhuş sektörüne yönelik açık bir politikası var. Diğer AB ülkelerinden farklı olarak fuhuş, Alman hukukunun geniş, sistematik ve haklı bir endüstrisi. Ayrıca yapılan bir araştırmaya göre,  Alman kadınlarının% 60’ından fazlasının partnerlerini aldattığını gösterdi.

via GIPHY

Norveç
Bu listede, Norveç seks işçileri için en koruyucusu ülke. 2009 yılından beri yürürlükte olan seks ticaretinin yasaklanması, fahişelerin müşterilere ulaşmasını zorlaştırıyor, ancak Norveçliler, seks iş ortaklarını seçmeye açık. Ancak, Norveç’teki fuhuşun yasa dışı olduğuna dikkat etmelisiniz.

via GIPHY

Japonya

Gerçekten de Japonya’da seks bir tabu değil. Japonya’da Vikipedi veya Google’daki anahtar kelime olarsak Seks yazarsak   çeşitli garip tarihler bularuz. Japonya’da yaşayanlar için evlenince ilk gecesi bakire olmak 20 yaşın üstündekiler için çok utanç verici. Bu gerçek aslında onların sınıflarında alt tabaka  olduklarını gösterir. Bu sadece modern zamanlarda değil, geçmişte de Japon imparatorluğunun günlerinden beri böyle olmuştur. Hatta eskiden tüm kadınların Japon askerlerine dürtüleri için verildiğine inanılırdı.

via GIPHY

İspanya

İspanya’nın yoğun kulüpleri ve barlarıyla tanınan Madrid, İbiza ve Barselona gibi parti şehirleri de seks turizmi için popüler yerler haline geldi. Barselona’da, kırmızı ışık bölgesi popüler Las Ramblas bulvarının güney ucun Las Ramblas‘de, Gran Via caddesi Gran Via  için bir merkez haline geldi.

via GIPHY

Brezilya

Brezilya, karnaval katılımcılarını, balayı çiftlerini ve futbol taraftarlarını ve parti merkezli turistleri cezbediyor. Fahişelik Brezilya’da yasal olduğu için çok sayıda kişi Rio de Janeiro ve Fortaleza gibi şehirlerde kırmızı ışık bölgelerine gidiyor. Brezilya hükümeti, ülkenin seks konusunda öve 2016 Olimpiyatları için  sıkı önlemöler almaya söz vermişti ama yinede bunun önüne geçemedi.

via GIPHY

Hollanda

“Kırmızı ışık bölgesi” terimi genellikle Amsterdam’daki  fuhuş bölgelerini aklına getiriyor. Birçok turist, kanalları, etkileyici sanat müzeleri ve leziz yemekleri ile Amsterdam’a giderken, Hollanda  esrarın yasal olması  seks endüstrisi için cazibe merkezi olmuş ve bundan dolayı çok sayıda turist çekiyor.

via GIPHY

Kamboçya

Kamboçya ziyaretçileri için en gözde cazibe Angkor Tapınakları olabilir, ancak fuhuş (yasaya aykâr olsa da) son yıllarda, özellikle turizm endüstrisi ile bağlantılı olarak artmıştır. Siem Reap ve Phnom Penh gibi şehirlere seyahat edenler, fahişe olarak çalışan kadınları şehir merkezindeki barlar ve kulüplerin çevresinde dolaşırken görebiliyor. Kamboçya’ya seks endüstrisi için yolculuk yapan turistlerin sayısınınson zamanlarda yükselmesine rağmen, müşterilerin çoğunluğu yerli halk olarak.

Taland

Tayland, ihtişamlı ve renkli tapınaklar ve muhteşem kumsallarla doludur; ancak aynı zamanda dünyadaki seks işçiliği çalışanlarının en yüksek olduğu ülke. Bangkok‘un ünlü Patpong bölgesi, turistlerin gittiği barlar ve seks şovlarıyla popüler kırmızı ışık alanlarından biri; Pattaya ve Phuket de benzer alanlara sahip. Fuhuş kesinlikle yasal değil ancak, endüstrinin gelişmesine imkân tanımak yasadışı değil.Değim yerindeyse, yasalar yürürlükte ama engellemek için değil

via GIPHY

Dominik Cumhuriyeti

Dominik Cumhuriyeti’nin güzel doğal peyzajı, harika hava koşulları ve çok uygun fiyatlarla her turist için büyük avantajlar sağlanmakta; Fuhuş yasal olduğu için, aynı zamanda en yaygın seks turizm ülkelerinden biri. ülkededeki en popüler şehirler  Sosua ve Boca Chica. Don Juan Beach Resort seks turizmi sektörüne hitap eden yerler olarak ün salmış

 

1 Comment