Üç Günlük Pil Ömrüne Sahip Dizüstü Bilgisayar!

Hayaldi gerçek oldu nihayet pil ömrü üç gün olan bir laptop piyasaya çıkıyor. Sadece bu kadar değil bu dizüstü bilgisayarın başka özellikleri de da da var tabi.

Üç temel özellik taşıyan yeni bir Windows dizüstü bilgisayar serisinde üç gün süren pil ömrü; kapağı açtığınızda veya bir tuşa dokunduğunuzda anlık erişim; ve isteğe bağlı yüksek hızda hücresel bağlantı,  Wi-Fi hotspot‘un çevrimiçi olmasının sağlanması ve saldırılara karşı korunması.

Başka bir deyişle, dizüstü bilgisayarınız akıllı telefonunuza daha çok benzeyecek.

Dünyanın en büyük akıllı telefon çipi üreticisi olan Qualcomm, gelişmekte olan bu kategorinin başında. Bu, San Diego merkezli şirketin Windows RT mobil işletim sisteminin 2012’de devreye girip sonra başarısız olduktan sonra bilgisayar alanına ikinci girişi.

Intel, 2005 yılında ilk hücresel destekli PC‘de (Sony ile birlikte) çalışmış olan bu alandaki önemli bir oyuncu. Geçtiğimiz birkaç yılda pil geliştirmelere yoğun şekilde yatırım yapıp efor sarf ettti.

Silikon Vadisi’ndeki ilk pazar araştırma şirketlerinden Creative Strategies‘de başkanlık yapan teknoloji analisti Tim Bajarin bu konuda şunları söylüyor. “Bugün sahip olduğumuz bilgisayarlarla, 15 saatlik pil performansı elde ederseniz şanslısınız çünkü çoğu durumda bataryalar ancak  8 ila 10 saat dayanabiliyor,  burada ortaya çıkan atılım 22 saatlik  yeni bir fark.”

Aslında, Qualcomm Snapdragon 835 işlemci ile, 22 saate kadar sürekli video oynatma ve 30 güne kadar bekleme süresi ile pil ömrü talep ediyor.

799 $  değerindeki  ASUS NovaGo (model TP370), 360 derecelik bir çevirme menteşeli ilk defa her zaman bağlı olan PC olacak  bunu, geri çekerek dizüstü modundan tablete dönüştürebilen bir “2’si bir arada” hale getiriyor 13,3 inç ekranı ve Gigabit LTE ile ilk kez, her zaman açık ve sürekli bağlı bir deneyim için.

Qualcomm Technologies, Inc ürün müdürü Miguel Nunes şunları ekliyor: “Bu cihazları aylarca kullanıyorum ve göz ardı edilen bir şey” her zaman açık “özelliğidir.” Akıllı telefonunuz gibi ekran kapalıyken hala bağlı, bu yüzden kapağı açtığımda yüz tanımıyorum ve ben içerim. ”

799 $ ‘lık ASUS NovaGo (model TP370),  her zaman PC olacak  olacak, 360 derecelik bir çevirme ile  dizüstü modundan tablete dönüştürebilen b “2’si bir arada” hale getiriyor 13,3 inç ekranı ve Gigabit LTE ile ilk kez, her zaman açık ve sürekli bağlı.

Qualcomm Technologies, Inc ürün müdürü Miguel Nunes şunları cihazla ilgili şunları söyledi: “Bu cihazların  en büyük özelliği cihaz her zaman açık tıpkı akıllı telefonunuz gibi, ekran kapalıyken  bile hala bağlısınız, kapağı açtığınızda yüz tanıma özelliği devreye giriyor.”

49 Comments