İşte Karanlık Ruhların Yeni Düzenlemesi

Ahmet Akar

istanbulpostcomtr@gmail.com

Nintendo konsolları geleneksel olarak üçüncü taraf desteği için bilinmeyebilir, ancak Switch bu alanda bazı önemli girişimlerde bulundu.

Konsol, birkaç yıl önce, bir Nintendo platformunda, bu yıl için aranan birkaç yüksek profilli bağlantı noktası ile hayal edilemez olacak bir dizi başlık geliştirdi.

Karanlık Ruhlar yeni düzenlemesi diğer platformlar yanında gelecek ay Switch’e gelir ve Switch sürümü diğer versiyonlar kadar görsel olarak etkileyici olmayabilirken, oyun hala orijinal Xbox 360 ve PS3 sürümü üzerinde belirgin bir gelişme gösteriyor. Açma, Remastered (yeniden düzenleme), standart bir Xbox One veya PS4 (veya avuçiçi modda 720p) olduğu gibi, konsol yerleştirildiğinde 1080p’yi destekliyor ve televizyonda veya hareket halindeyken 30 FPS’de çalışabiliyor.

PAX East 2018’de Dark Souls Remastered’in Switch versiyonu Nintendo’nun hibrid sistemine ne kadar iyi dönüştüğü göriebiliyor çünkü yeni eklendi. Yukarıdaki videoda, avuçiçi modda oyunun açılış bölümlerini  ekran görüntüsünü izleyebilirsiniz. Switch’in nispeten mütevazi beygir gücüne rağmen, Dark Souls Remastered konsolda harika görünüyor ve hissediyor ve sistemin taşınabilirliği sayesinde her yerde oynanabilir olması özellikle çok etkileyici.

Karanlık Ruhlar Remastered 25 Mayısında Switch için piyasaya sürülüyor. Oyun ayrıca Astora Amiibo figürünün özel bir Solaire’ı ile de piyasaya sürülüyor. Amiibo’yu taramak, oyuncuların oyundaki “güneşi övgüler” olarak tanıtmalarına izin veriyor. Başlığa ilgi duyuyorsanız, Switch sahipleri yakında biraz erken deneme şansına sahip olacak; Nintendo, oyunun lansmanından önce Karanlık Ruhlar için bir ağ testi yapacak. Daha fazla ayrıntı ilan edilecek.

Switch’e ek olarak, Dark Souls Remastered, aynı tarihte PS4, Xbox One ve PC’ye geliyor. Bu sürümlerin her biri 60 FPS’de çalışıyor; PS4 Pro ve Xbox One X sahipleri ise 4K’lık yükseltmelerde oynayabilecek; Bu arada PC sürümü, yerel 4K’da çalışabiliyor. Yaklaşan remaster’ın diğer konsollarda nasıl göründüğüne dair daha iyi bir fikir edinmek için PS4 Pro’da Remastered’in 30 dakikasını 30 dakika oynayın. Her sürümde, deneyimin tüm oyuncular için biraz daha pürüzsüz hale getirilmesi için bir dizi kaliteli iyileştirme özelliği bulunmalıdır.

1 Comment