Paris’te Kavurucu Yaz Sıcağında Dior Esintisi


Dior 2018-2019 kış defilesi bu hafta başında Paris’in yakıcı yaz güneşine serin bir esinti getirdi.Maria Grazia Chiuri’nin atölyesinde yine Dior’un etkileyici çizgileri hayat buldu.

2018-2019 Dior’un kış defilesi için bir çok moda meraklası Paris‘teki adeta güneşin altında kavruldu. Maria Grazia Chiuri, atölyenin büyük geleneğinin bekçisinin değerini ve geleceğe yönelik gerekli izdüşümünü daha da yükseltmek için haute couture üzerinde zorlu ve kültürel operasyonu yürütüyor. Maria Grazia Chiuri alkışlandınıktan sonra açıklıyor.” yüksek bir moda yaratmak bazı şeyleri yapılabilir, terzi kumaşlar kullanabilir, hacim ve müşterilerin vücudunda çalışabilirsiniz. Bugün aslında bizler yavaşız ama moda çok hızlı. İşte bu yüksek moda koleksiyonu ile bir giysinin içinde ve arkasında ne olduğunu açıklamak için bir eğitim çalışması yapmak gerekli.  Her şey  şey karmaşık, nakışlı  büyülü olmalı”.

Rurh’un inceliği ile açılan ve Indira‘nın güzelliği ile kapanan 71 kıyafet koleksiyonunu alkışlamak için Laura Morante, Emma Roberts gibi birçok aktris var. Katie Holmes, Kate Bosworth, Zoey Deutch, Sofia Boutella, Anais Demoustier, Annabelle Wallis, Margaret Qualley, Anna Girardot, Amira Casar, Araya A. Hargate, Mia Moretti, Mandy Moore, Eugenia Costantini, Kathryn Newton, Camille Rowe, Tian Jing ve Jean Charles De Castelbajac, Pauline De Drouas, Lucie de la Falaise, Karlie Kloss, Natalia Vodianova, Carla Sozzani, Viola ve Vera Arrivabene fotoğrafçılar Paolo Roversi, Dominique Issermann, Ellen Von Unwerth, Jean Paul Goude gibi daha dünyevi insanlar.

“Dior’un yüksek modasını açıklamak için bu büyük riski yürütmek bana bu tarihi dünyayı ve bu dünyadaki müşterilerin yeni nesillerini anlamalarını sağlamak için beni zorladı” diye açıklıyor. Siyah üzerine çıplak çalışan Maria Grazia Chiuri tül bulut, saten, çok nadir nakışlar üzerinde kadife (sablè) olarak adlandırılır ki, şu anda dünyadaki sadece iki insanın bildiği bir su akıntısı ve eski duvar halılarından alınan bir yardımcısı olduğunu biliyoruz. Çok güzel, aynı zamanda Maria Grazia tarafından tavşanlar, zürafalar ve tek boynuzlu atlar arasında tasarlanan bu haute couture.Ayrıca Dior’un mücevher koleksiyonuda bu güne kadar yapılanlar arasında en muhteşem parçaları içeriyor.


En güzel parçaların arasında, rüyanın başıyla Ruth ile giyilen efsanevi Bar’ı yenen koyu mavi açılış kıyafeti ve altın rengi “Virgola” topuklu ayakkabılar ve tülden yapılan püfür püfür uçuşan  balo elbiseleri ve  her tonda zarif danteller. DiorUn yüksek profilli  müşterilerinin atölyede talep edebileceği derilerin rengi tamamen Dior’a özel.

29 Comments