Google, Arcadel Oyun’nu Başlatıyor

Google, Arcade adında  yepyenibir sosyal oyun başlatıyor.

Yaratıcı ise daha  17 yaşındayken Facebook’da  stajyeri olarak işe başlamış olan 21 yaşındaki mobil uygulama girişimcisi ve yazılım mühendisi Michael Sayman.

Teknoloji medyada yer alan haberlere göre, Arcade‘nin ilk uygulaması bu yaz başlayacak ve trivia oyun öğelerini öne çıkaracak. Mevcut sosyal ağlarla hiçbir bağlantısı olmayacak, kullanıcıların telefon numaraları ile hesap oluşturacak. Yine de, Google bir sosyal medya yatırımını düşünüyor.

Google yetkilisi, Arcade’in varlığını doğruladı ve yayınlamasının arkadaşlarla mobil oyun oynamaya odaklandığını söyledi. “Bu noktada çok erken bir deney, bu yüzden, paylaşılacak çok fazla ayrıntı yok.” Dedi.

Michael Sayman, Google’da Google Asistan ekibinin ürün yöneticisi olarak işe alındı ve şu anda arama devi içindeki en genç ürün müdürü olarak biliniyor

Genç girişimci,  lisede gençlere yönelik sıra tabanlı fotoğraf oyunu 4 Snaps oluşturmasıyla tanınıyor.Sayman daha sonra lise öğrencileri için video merkezli bir sosyal uygulama olan Lifestage‘ı geliştirmeye devam etti.

5 Comments